Analityk danych energetycznych

Aktualnie dla naszego klienta- solidnej stabilnej firmy z ugruntowaną pozycją na rynku- tworzącego rozwiązania IT dla energetyki rozproszonej(systemy do monitorowania i zarządzania energią w instalacjach prosumenckich, społecznościach energetycznych i przedsiębiorstwach )- poszukujemy:

Energy Data Scientist/Analityk ds. danych energetycznych

Teren działania: Olsztyn/hybrydowo/ zdalnie

Twój zakres obowiązków

  • Analizowanie danych energetycznych z mikroinstalacji
  • Proponowanie i implementowanie rozwiązań prognozy produkcji/zużycia energii,
  • Proponowanie i implementowanie strategii i algorytmów dla zarządzania energią i sterowania magazynami energii,
  • Tworzenie scenariuszy i algorytmów pracy urządzeń i systemów energetycznych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w kierunku elektronicznym/ elektrycznym/ energetycznym
  • Umiejętność analizy danych energetycznych
  • Znajomość zagadnień z dziedziny sterowania

Mile widziane:

  • Doświadczenie w pracy badawczej
  • Znajomość środowisk symulacyjnych Matlab/HOMER/EnergyPRO
  • Znajomość Linux
  • Programowanie w języku Python
  • Znajomość zagadnień związanych z Machine Learningiem
  • Znajomość języka angielskiego

To oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe plus premia
  • Narzędzia pracy- telefon, komputer (przyszłościowo samochód służbowy)
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B(3/4 etatu, możliwość przejścia na cały etat)
  • Elastyczny czas pracy w trybie hybrydowym,
  • Przyjazną atmosferę w zespole,
  • Możliwości rozwoju w wybranym kierunku,
  • Uczestnictwo w międzynarodowych projektach

  • benefity

  • Kawa, parking, budżet na szkolenia, prywatna opieka medyczna, spotkania integracyjne